NAJMLAĐI RAVNOGORCI: Posjetili načelnika i na jedan dan zamjenili općinske vijećnike zauzevši njihova mjesta

RAVNA GORA – Najmlađi ravnogorski osnovci posjetili su načelnika Općine Anđelka Florijana i jedan dan zamjenili općinske vijećnike zauzevši njihova mjesta u vijećnici . Tim tradicionalnim posjetom općinskog čelnika mali Ravnogorci obilježili su Dječji tjedan te skrenuli pozornost šire društvene javnosti, prije svega odraslih i onih koji donose odluke u korist djece, na ostvarivanje njihovih prava i potreba.

RG slika

Listopad 16, 2013 0 Komentara sport i školstvo

Zauzevši stolice vijećnika iskoristili su priliku saznati kako se postaje načelnik i što je njegov posao ali i pozabaviti se i nekim aktualnim pitanjima poput izgradnje školske-sportske dvorane. Uz odgovore na postavljena pitanja načelnik Florijan upoznao ih je sa za njih vrlo važnim edukativnim projektom Biti vidljiv – biti siguran, u koji se uključila i Ravna Gora  i koji se provodi na razini Hrvatske a kojem je cilj zaštita sudionika u prometu, prvenstveno djece predškolske i osnovnoškolske dobi. U sklopu tog projekta nabavljeno je 100 reflektirajućih traka za ruke namjenjenih učenicima od prvog do četvrtog razreda a koje su mali posjetitelji njih 11 prvašića s velikim oduševljenjem primili prvi. Ravnogorski prvašići u posjetu načelniku bili su u pratnji razrednice Nataše Lakotić, knjižničarke škole Žakline Majetić Mufić i članice Društva „Naša djeca“ Ravna Gora Biserke Burić.

AUTOR: Gorske novosti

FOTO: ravnagora.hr

objavio: Unknown   datum: 18. 10. 2013.