RAVNA GORA, 12.STUDENOGA 2020.

Tekst: Nataša Možgon Kauzlarić

U OŠ Dr. Branimira Markovića Ravna Gora, listopad je uvijek svečan jer se tada slavi Dan škole. Ove školske godine...

Ove školske godine također je bilo svečano, ali na drugačiji način. Prilagodili smo se novoj situaciji i svečanost Dana škole započeli na sam dan proslave, 15. listopada. Ravnateljica škole je na putem razglasa pročitala sve uspjehe učenika i učitelja tijekom rujna i listopada koji su vidljivi i na web stranici škole. Na samom ulazu škole, u velikom holu pripremljena je izložba obiteljskih kućica koje su napravili učenici sadašnjeg 5. i 6. razreda dok su bili sa svojim učiteljicama Snježanom Sveticki i Gordanom Podobnik. Malo su im pripomogli i roditelji pa su to prava umjetnička ostvarenja. Osim kućica, na izložbi su se našli i mostovi koje je s učenicima napravio učitelj likovne kulture Ivo Brajenić. Izložbu je pripremila učiteljica Snježana, a učiteljica Gordana predstavila je razredni eko-časopis  „Plastika u okolišu“ koji je nastao tijekom rada na projektu UNESCO APS MREŽA SLOVENIJE i u suradnji s pobratimljenom školom Ledina iz Ljubljane. Časopis su izradili učenici prošlogodišnjeg 4. razreda. Učiteljica matematike Branka Padavić nadovezala se na priču o kućicama i izradila matematički priču u obliku stripa pod nazivom Matematika naša svagdašnja. To je prča o životnoj situaciji izgradnje kuće u kojoj se pojavljuje i primjenjuje niz osnovnih matematičkih znanja.

Sva ta vrhunska ostvarenja vrijednih učenika i učitelja OŠ iz Ravne Gore pregledali su i župan Primorsko goranske županije Zlatko Komadina, zamjenik župana Petar Mamula te pročelnica UO za odgoj i obrazovanje PGŽ Edita Stilin. Naime, oni su 3.11.2020. posjetili školu i predali ravnateljici škole Nataša Možgon Kauzlarić ključeve novog kombija za učenike škole.

Na taj način zaokružili smo i ovogodišnju proslavu Dana škole.

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 12. 11. 2020.