SKULPTURA MEDVJEDA NA STAROJ SUŠICI

7.12.2017., STARA SUŠICA

Tekst: Romea Podobnik

Prekrasna skulptura medvjeda, najvećeg stanovnika naših šuma, otkrivena je u Planinarskom domu na Staroj Sušici.
Svečanosti otkrivanja  prisustvovali su ravnatelji riječkih škola, načelnik Općine Ravna Gora, Mišel Šćuka, djelatnici Doma mladih uz ravnatelja Gorana Gračanina te ravnateljica ravnogorske škole, Nataša Možgon Kauzlarić.

Svečanost su obogatili i svojim nastupom prezentirali zavičaj i vrednote zavičajnog govorenja učenici naše škole.  Brojalicom  Črn kos  predstavili su se učenici 3.r.PŠ  Stara Sušica, Ana Vrhovnik, Ivan Franjić, Jakov Pojer  i Karlo Troha. Ena Pojer  i Ivona Kalčić,  učenice 7.r. nazočnima su scenskim uprizorenjem dočarale prošlost  Sušice i život nekad scenskom igrom  Pr nam na Šušci. Učenike je pripremala učiteljica PŠ Stara Sušica Romea Podobnik. Prikazan je i  glazbeni spot Maja Šušca, Ankice Crnić i Goranke Tuhtan. Vito Margitić 6.r i  Ivona Kalčić  recitirali su Putnika Petra Preradovića prevedenu slobodnim prijevodom na ravnogorski  koje su s učenicima uvježbala učiteljice Marina Crnić i Romea Podobnik.

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 13. 1. 2018.

« Ožujak 2024 »