Hrvatski olimpijski dan

Olimpijski dan učenici OŠ Dr. Branimira Markovića obilježili šetnjom do dvorca Stara Sušica

Olimpijski dan  obilježava se 10. rujna svake godine, povodom dana osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora tog datuma davne 1991. godine. Cilj obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana je poticanje građana svih dobnih skupina na aktivno bavljenje sportovima koji su im na raspolaganju u sredinama u kojima žive i rade, te obuhvaća niz sportskih priredbi i edukativnih radionica o olimpizmu.

Budući da se posebno želi apelirati na djecu i mlade, taj dan naziva se još i Dan športa u školi, a naglasak mu je na poticanju djece i mladeži na aktivno bavljenje sportom te promicanje vrijednosti olimpizma.

Učenici su u jutarnjim satima zajedno sa svojim učiteljima krenuli put Stare Sušice gdje se nalazi dvorac, danas uređen kao dječje odmaralište. Učenici su razgledavali dvorac te su bili oduševljeni njegovim sobama. Nakon objeda krenuli su na obližnje igralište i u park gdje su provodili vrijeme u igri i druženju. oko 12 sati krenuli su svi zajedno prema Ravnoj Gori gdje su učenike, umorne ali sretne, dočekali njihovi roditelji.

Napomena: Slike se nalaze u foto galeriji, a prezentacija u prilogu.

hrvatski_olimpijski_dan_10.09.2012..ppt (9.42 MB)

objavio: Nataša Možgon Kauzlarić   datum: 12. 9. 2012.