POSJET RIJEČKIH VRTIĆANACA

10.3.2016. u sklopu projekta „Zelena i plava Hrvatska“ vrtić pri našoj školi posjetila su djeca, odgajateljice i ravnateljica Dječjeg vrtića „Snjeguljica“ iz Rijeke. U projektu koji je započeo početkom ove pedagoške godine jedna od tema jest upoznavanje različitosti koje nude primorska i gorska Hrvatska. Navedeno je bilo temelj za organiziranje igara na snijegu (specifičnost goranskog kraja). Uz igru u prostoru vrtića organizirane su tematske radionice (labirint te likovne aktivnosti na temu „snjegović“). Predstava „Poštovanzanija“ mađioničara Joze Boze također se temom poštivanja okoliša i ljudi oko sebe sadržajno nadovezala na jednu od smjernica prema kojoj se projekt razvija. U nastavku pročitajte nekoliko izjava djece našeg vrtića:

BRUNO: „Lijepo mi je bilo kad smo se grudali, gledali Jozu Bozu i kad sam pomogao Jozi Bozi. Drago mi je jako što su se igrali vrtićanci drugi iz Rijeke u našem vrtiću i zabavljali se.“

DORA: „Bio je Jozo Bozo i čarobirao je neke stvari koje mi nismo znali. Pričao je o prijateljstvu i kako što poštivat. Moramo poštivat prirodu, mame i tate, bake i dide, bratove, sestre. Moramo poštivat sve oko nas! Dobra su djeca iz vrtića  Rijeka zato što su išli vidjet naš vrtić.“

NIKA: „Vrtićanci iz vrtića Snjeguljica došli su vidjet naš grad da možeju pričat o tome i da se mogu zabavit na snijegu jer oni nemaju snijega. Igrali smo se lovice ja i Nika – zove se isto kao ja.“

IVAN: „Jako sam bil sretan na snijegu zato jer je tamo bila zabava i grudanje i skakanje po snijegu. I jako sam bil sretan kaj su nam došli u posjet iz vrtića iz Rijeke.“

MARIN: „Smijo sam se kako je mađioničar radio one smiješne predstave i još mi je smješno kako su mu nestale one boje. Bilo mi je lijepo na snijegu se grudat, radit anđela. Hvala što je vrtić Snjeguljica došao nam u posjet.“

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 15. 3. 2016.

« Ožujak 2024 »