STATUS EKO - ŠKOLA

U RAVNOJ GORI: Osnovna škola Dr. Branimira Markovića uključila se u međunarodni eko -projekt za postizanje titule Eko-škole

Detalj s jedne od akcija

RAVNA GORA – Kako bi svoje školarce što bolje educirali o ekologiji te ih od malih nogu usmjerili na potrebu zaštite prirode i okoliša, Osnovna škola Dr. Branimira Markovića Ravna Gora uključila se u međunarodni eko -projekt za postizanje titule Eko-škole s čijom realizacijom kreće ove godine. Na tom putu očekuje ih puno posla i ekoloških aktivnosti koje je osmislio i početkom ovog mjeseca predstavio već formirani Odbor Eko-škole u koji su se uz učenike,učitelj, roditelje i ostale predstavnike ravnogorske osnovne i njenih područnih škola, uključili i lokalni gospodarstvenici te predstavnici udruga, lovačkih i planinarskih društava. Tako mladi ravnogorski ekolozi uz pomoć šire zajednice u idućem razdoblju u svom mjestu planiraju provesti niz radnih akcija uređenja okoliša, potoka, voćnjaka, cvjetnjaka, šetnica, čišćenja deponija, prikupljanja starog papira, pošumljavanja te edukativnih radionica i projektnih dana a sve u cilju onoga što je i osnovni smisao cijelog projekta,ugradnje odgoja i obrazovanja za okoliš i održivi razvoj u sve segmente odgojno – obrazovnog sustava i svakodnevni život učenika. Kada se time dokažu uz status Eko-škole dobiti će i zelenu zastavu pa uz puno radnih akcija moraju osmisliti i logo te himnu Eko –škole a u svim tim aktivnostima imaju i financijsku potporu Općine Ravna Gora koja im je osigurala 5 tisuća kuna.

AUTOR: Gorske novosti http://gorskenovosti.net/2014/04/16/u-ravnoj-gori-osnovna-skola-dr-branimira-markovica-ukljucila-se-u-medunarodni-eko-projekt-za-postizanje-titule-eko-skole/

FOTO: OŠ Dr. Branimira Markovića

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 17. 4. 2014.

« Ožujak 2024 »