PROJEKTNI DAN

14. listopada održan je projektni dan na temu Javorova kosa. To je bio završni dio ciklusa koji je počeo već početkom školske godine. U suradnji s Planinarskim društvom Višnjevica i Lovačkim društvom obilježena je poučna planinarska staza na Javorovu kosu.

Mi smo svoje upoznavanje s tim prekrasnim dijelom Ravne Gore započeli obilježavanjem Olimpijskog dana kada smo pod vodstvom učitelja Zorana Skendera planinarili na vrh Javorove kose. Iako su nekada davno naši Ravnogorci poznavali Javorovu kosu kao svoj dlan to danas više nije tako. Putovi su zarasli granjem i drvećem tako da smo morali probijati novu stazu, ugaziti novi put jer stari je bio gotovo neprepoznatljiv. Tada smo čvrsto odlučili da ćemo oteti zaboravu stari, planinarski put i obilježiti stazu putokazima i tablama.

Na projektnom danu, u različitim radionicama istraživala se i opisivala Javorova kosa. Puno smo toga saznali kroz igru, smijeh, ples, pjesmu, praktične i istraživačke radove. Neke od radionica bile su: Poučna staza Javorova kosa (biologija i njemački), Priroda i uvjeti života na Javorovoj kosi (4. raz.), Nagib kosine (matematička radionica), Orijentacija u prirodi (tjelesni), Zvukovna priča Javorove kose (glazbena radionica), Life on th Javorova kosa hill (engleski), Od pijeska do stakla (povijesna radionica), Slikopriča o Javorovoj kosi (1. raz.)…

Sve što se radilo i naučilo u radionicama prezentirali smo istog dana. Prezentaciji je prisustvovao zamjenik načelnika gosp. Franjo Ružić. Svoje oduševljenje učinjenim nije skrivao tako da će dio radionica biti predstavljen i na Maloj ravnogorskoj večeri koja se tradicionalno održava svake godine.

objavio: Unknown   datum: 18. 10. 2013.