ČETVRTAŠI PRATILI RONJENJE UŽIVO U JEZERU COMO (ITALIJA)

Autor: Andrijana Simčić, 24. 3. 2021.

U okviru eTwinning projekta ''A journey through the water'' u koji su ove školske godine uključeni četvrtaši, u našoj je školi obilježen Svjetski dan voda 2021.g. i to jednim jedinstvenim događajem. Naime, voditelji eTwinning projekta i talijanska udruga Proteus koja se bavi očuvanjem voda, organizirali su putem platforme Zoom direktno praćenje ronioca Simonea koji je sve sudionike upoznao s podvodnim čudima jezera Como, odnosno jednim dijelom njegovog biljnog i životinjskog svijeta.

Zanimljivo je to da se s roniocem komuniciralo neposredno, tj. bio je tako dobro opremljen da su ga svi mogli vidjeti i čuti neposredno prije zarona, ali i dok je bio pod vodom. Imali smo priliku čuti o i vidjeti razne vrste jezerskih školjaka, algi i riba, a posebno nas se dojmila riba koja izgleda poput jastoga dok hoda po dnu, ali može i brzo plivati čime mijenja svoj oblik. Ronilac Simone na kraju je doplivao i do Isusovog kipa koji se nalazi na dnu jednog dijela jezera te objasnio zbog čega je on tamo i koliko je jaka veza između lokalnih ljudi i religije.

Događaj je pratilo preko 400 učenika i učitelja iz cijele Europe koji su uključeni u projekt te 7 moderatora (Armenija: Narine Markosyan, Hrvatska: Andrijana Simčić, Grčka: Ioanna Georgiadou, Makedonija: Cvetanka Petrevska, Portugal: Vera Monteiro, Rumunjska: Andreaa Goldschmidt i Turska: Faize Böcügöz) koji su najbitnije informacije prevodili na svoj materinji jezik kako bi cijelu priču razumjeli i najmlađi sudionici. Iskreno smo zahvalni što smo imali priliku sudjelovati u ovom divnom događaju, proširiti naše vidike i naučiti nešto novo!

« Travanj 2021 »

e dnevnik

Esigurnost-anketa
Sigurnost na internetu 2017.pptx