CROWDDREAMING– mladi stvaraju digitalnu kulturu

Autor: Nina Majnarić Mirković, 10. 3. 2021.

Ovaj tjedan naša će škola proslaviti završetak dvogodišnjeg KA3 Erasmus+ projekta Crowddreaming – mladi stvaraju digitalnu kulturu. U našoj će se školi održati inauguracijska predavanja u razredima koji su bili sudionici projekta. Uz kratko izlaganje o projektu, prisjetiti ćemo se naših radova kojima su učenici doprinijeli stvaranju „Europskog trga“. Učenici će prošetati virtualnim trgom i postati dio online zajednice koja će okupiti učenike i profesore iz svih partnerskih zemalja koji su stvorili digitalne spomenike. Projekt Crowddreaming financira Europska komisija kroz program Erasmus+.

Naše smo inauguracijsko izlaganje prijavili na All Digital Week-u, paneuropsku kampanju koja građane Europe uključuje u različite aktivnosti digitalne edukacije.

Klikni na Više...

Naša je škola sudionik KA3 Erasmus+ projekta pod nazivom Crowddreaming – mladi stvaraju digitalnu kulturu. Projekt provode organizacije iz Belgije, Italije, Hrvatske (Centar tehničke kulture Rijeka), Latvije i Grčke. Uz pet provedbenih partnera projekt podržava preko 20 pridruženih partnera, među kojima su i Grad Rijeka, Primorsko-goranska županija, Centar za industrijsku baštinu (CIB – Sveučilište u Rijeci) te agencija Rijeka 2020.

Cilj Projekta je očuvanje kulturne baštine i raznolikosti kroz primjenu Crowddreaming metodologije. U sklopu projekta profesorice Monika Bajt Stepić, Marina Crnković i Nina Majnarić Mirković prošle su edukaciju primjene Crowddreaming metode i položili online tečaj na temu digitalnog kulturnog nasljeđa. Nakon toga su u praktičnom radu s učenicima sudjelovale u zajedničkom osmišljavanju i kreiranju digitalne kulture. Cilj je bio „izgraditi“ digitalne spomenike koji se bave sljedećim temama: (1) zajedničke europske vrijednosti; (2) kulturno nasljeđe; (3) zajednička povijest; (4) interkulturni dijalog i socijalna inkluzija (vezano uz europsko kulturno nasljeđe).

Završna faza projekta uključuje izgradnju „Europskog trga“ koji simbolizira zajednički trg gdje se pojedinačne kulture i običaji uključenih zemalja u projektu isprepliću i istodobno egzistiraju, dok građani izražavaju svoju zahvalnost drugim kulturama na utjecaju i doprinosu vlastitoj kulturi.

« Travanj 2021 »

e dnevnik

Esigurnost-anketa
Sigurnost na internetu 2017.pptx