PRVA VIDEOKONFERENCIJA UČENIKA 8. RAZREDA

Autor: Žaklina Majetić Mufić, 30. 11. 2020.

RAVNA GORA, 30.11.2020.

Tekst: Žaklina Majetić Mufić

U sklopu projekta Time project, godišnjeg projekta globalnih komunikacija za osnovne i srednje škole pokrenut od UNESCO Associated Schools Project Network (ASPnet), učenici 8. razreda bavili su se krizom plastike u svijetu. Učenici su istraživali štetnost plastitke u okolišu, utjecaj na zdravlje, mikroplastiku, plastiku u moru i recikliranje plastitke. Svoja istraživanja...

Svoja istraživanja i znanja objavili su na blogu Time projecta i tako komunicirali gortovo s cijelim svijetom. Naime, u projekt nisu uključene samo europske škole već škole i pojedinci iz cijelog svijeta. U petak, 27.studenog 2020. održana je prva videokonferencija na spomenutu temu kojoj je moderator bio Tajvan. Gost predavač također je ugledni znanstvenik iz Tajvana.

Naši učenici veoma su aktivno sudjelovali u komunikaciji javljajući se na sva postavljena pitanja i komunicirajući sa sugovornikom na engleskom jeziku. Sat i pol vremena bilo je premalo za sva pitanja koja su nam se otovorila nakon izlaganja predavača. Naučili smo puno, ali ono što nam se usjeklo u pamćenje jesu riječi predavača: "Nije kasno za promjene i svaka promjena mora krenuti od vas samih. Problem plastike može se uspješno riješiti ako ćemo sami promijeniti navike i umjesto plasitike izabrati druge materijale."

Učenike je pripremila učiteljica Žaklina Majetić Mufić.

« Siječanj 2021 »

e dnevnik

Esigurnost-anketa
Sigurnost na internetu 2017.pptx