HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

RAVNA GORA 9.9.2016.

Tradicionalno, u našoj se školi obilježio Hrvatski olimpijski dan. Ove šk. godine osmišljen je na način da su učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama krenuli u ''osvajanje'' Javorove kose, brda iznad naše škole i obilaskom Poučne staze...

Nastavak teksta pročitajte pod Više

Polaznici dječjeg vrtića pri našoj školi, Olimpijski dan su obilježili na svoj osebujan način kroz igru i upoznavanje okoliša škole gdje su proveli zanimljivo vrijeme sa svojim tetama.

Najstariji, učenici predmetne nastave i ove godine su na originalni način pridonjeli ovoj manifestaciji na taj način da su sa svojim učiteljima organizirali natjecanje u orjentacijskom trčanju. Učestvovalo je 6 ekipa sa po 7 članova koji su svojim znanjem u orjentacji pomoću topografske karte imali zadatak pronaći 7 točaka u prirodi, na kojima su trebali pronaći točan odgovor. Pored znanja bitna je bila i njihova spretnost i izdržljivost da nastoje u što kraćem vremenu stići do cilja.

Na svim točkama su bili prisutni učenici suci koji su nadgledali korektnost izvođenja zadataka.

Na sam Hrvatski olimpijski dan 10.09.2016., naši učenici uključeni u izvannastavnu aktivnost skijaškog trčanja, obilježili su natjecanjem na ski rolerima, Državnim prvenstvom u Delnicama, gdje su zajedno sa svojim vršnjacima odmjerili snage na SRC Drgomalj.

Zahvaljujemo se svim učenicima koji su aktivno sudjelovali u obilježavanju HOD te tetama iz vrtića Heleni i Snježani, učiteljicama razredne nastave Gordani, Snježani, Jadranki i Nataši te učiteljicama Hankiji, Žaklini i učitelju Zoranu.

Ekipe i rezultate možete vidjeti u priloženom dokumentu.

3._orjentacijsko_trcanje.doc (37.50 KB)

objavio: Žaklina Majetić Mufić   datum: 13. 9. 2016.

« Ožujak 2024 »