Posjetite Europski trg

Autor: Nina Majnarić Mirković, 17. 3. 2021.

Nakon više od godinu dana sudjelovanja u Erasmus+ projektu „CrowdDreaming: Youths co-create digital culture“ ponosno pozivamo sve učenike, zaposlenike, suradnike naše škole te građane da posjete Europski trg na kojem će moći vidjeti digitalne spomenike učenika iz Grčke, Hrvatske, Italije i Latvije.

Kliknite na Više i pogledajte slike s inauguracijskih izlaganja po razredima...

Inauguraciju Europskog trga organizirali smo u našoj školi u tjednu od 8. do 12.2.2021. Tijekom inauguracije posjetili smo Europski trg, tj. virtualnu platformu na kojoj su postavljeni naši radovi kao i radovi drugih učenika iz Europe. Platforma funkcionira slično poput muzeja - šećete se prostorom te dolazite pred radove i potom ih možete pogledati. Osim samog gledanja, moguće je komunicirati s drugim posjetiteljima platforme putem videopoziva ili chata, ostaviti pisanu poruku na nekom od zidova, slikati selfie tijekom posjete ili pak organizirati događanje.

Mi smo se dobro zabavili i u učionici i u virtualnom okruženju tijekom posjeta Europskom trgu.

Projekt „CrowdDreaming: Youths co-create digital culture“ dvogodišnji je projekt čija je svrha bila primijeniti CrowdDreaming metodologiju s učenicima te pritom promovirati europske vrijednosti, kulturno nasljeđe, zajedničku povijest, interkulturni dijalog i socijalnu inkluziju kroz formalno obrazovanje i neformalno cjeloživotno učenje. Za njegovu provedbu u Hrvatskoj odgovoran je Centar tehničke kulture Rijeka.

« Travanj 2021 »

e dnevnik

Esigurnost-anketa
Sigurnost na internetu 2017.pptx